Spotkanie Sparta Rotterdam - Utrecht, wynik końcowy 1-2

W meczu piłki nożnej pomiędzy drużynami Sparta Rotterdam i Utrecht padł wynik 1-2. Spotkanie, które odbyło się w Sparta-Stadion Het Kasteel, było częścią 13. kolejki ligi Eredivisie. Wynik na przerwę to 1-1, a decydujące trafienie dla gości padło w drugiej połowie.

Relacja z meczu

Wyczekiwany mecz pomiędzy Spartą Rotterdam a Utrecht zakończył się zwycięstwem gości 2-1. Mecz rozegrany na Sparta-Stadion Het Kasteel w ramach 13. kolejki Eredivisie dostarczył kibicom wielu emocji, a wynik do przerwy wskazywał na wyrównaną rywalizację.

W 5. minucie M. Seuntjens dał prowadzenie drużynie gospodarzy po asyście H. ter Avesta. Jednak euforia kibiców Spartakusa nie trwała długo, ponieważ już w 43. minucie C. Neghli wyrównał stan meczu, asystując T. Lauritsenowi. W drugiej połowie Utrecht objął prowadzenie po bramce I. Lidberga w 54. minucie, która okazała się być decydującym trafieniem tego spotkania.

Atmosfera na stadionie była niesamowita, a kibice obu drużyn gorąco wspierali swoich ulubieńców przez cały mecz. Zarówno Sparta Rotterdam, jak i Utrecht zaprezentowały się z dobrej strony, jednak to goście zdołali wyjść zwycięsko z tego starcia.

Spotkanie nie obyło się bez kartek. Yannick Leliendal (40'), Vasilis Barkas (71') oraz Othman Boussaid (76') otrzymali żółte kartki po stronie gości, podczas gdy żadnemu zawodnikowi gospodarzy nie przyznano żadnej żółtej ani czerwonej kartki.

Następne mecze dla Sparta Rotterdam to starcia z Heracles, Ajax i Twente, natomiast Utrecht zmierzy się z AZ Alkmaar, GO Ahead Eagles oraz Waalwijk.