Mecz Utrecht vs FC Volendam, wynik 4-2

W sobotę, 4 lutego 2024 roku na stadionie Galgenwaard odbył się mecz piłkarski pomiędzy drużynami Utrecht i FC Volendam w ramach 20. kolejki Eredivisie. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Utrecht 4-2, pomimo że wynik na przerwę był na korzyść Utrecht 2-1.

Relacja z meczu

Emocje sięgały zenitu na stadionie Galgenwaard podczas meczu pomiędzy Utrecht a FC Volendam. Gospodarze zaczęli z impetem, jednak to goście jako pierwsi wpisali się na listę strzelców. Z. Booth ustalił wynik na 0-1 na korzyść FC Volendam już w 9. minucie, wykorzystując asystę B. Ould-Chikh.

Utrecht odpowiedział za sprawą T. Bootha, który w 38. minucie doprowadził do wyrównania, zdobywając bramkę na 1-1. Po chwili N. Viergever skutecznie wykorzystał asystę J. Toornstry, umieszczając piłkę w siatce i dając swojemu zespołowi prowadzenie 2-1 tuż przed przerwą.

Po przerwie goście udowodnili swoją siłę, gdy J. Flint wyrównał wynik na 2-2 w 54. minucie. Jednak to nie wystarczyło, ponieważ T. Booth z Utrecht powtórzył swoje osiągnięcie, zdobywając bramkę na 3-2 w 57. minucie. Chwilę przed końcem meczu V. Jensen ustalił wynik końcowy na 4-2 po asyście T. Bootha.

Emocje nie ograniczały się jedynie do bramek. Obie drużyny zebrały żółte kartki - Othman Boussaid i Mike van der Hoorn z Utrecht oraz Josh Flint z FC Volendam. Czerwone kartki nie zostały wywieszone.

Mecz zakończył się zasłużoną wygraną Utrecht, który teraz patrzy w przyszłość, przygotowując się do kolejnych spotkań z Fortuna Sittard, Twente oraz Heracles. FC Volendam ma natomiast przed sobą starcia z PSV Eindhoven, Vitesse oraz Heerenveen. Atmosfera na stadionie była niesamowita, a kibice z pewnością nie zawiedli, dopingując swoje ulubione drużyny przez całe 90 minut.